O mně

ImageJmenuji se Jiří Hron a v mém sortimentu najdete širokou nabídku vín ze všech koutů Francie. Čím se odlišuji od mnoha jiných prodejců a dovozců v České Republice? Ve Francii jsem žil od roku 1968 do roku 2011 a jako psycholog pracoval téměř třicet let v univerzitní nemocnici. Jiiž v té době jsem se zabýval poznáváním a prodejem vína a po návratu do vlasti se rozhodl koníček dále rozšířit a vína, která mne ve Francii zaujala či přímo nadchla, představit široké veřejnosti. Všechna vína sám dovážím přímo od jejich producentů.

Mou výhodou je, krom plynné francouzštiny, že své dodavatele vždy znám osobně, někdy již od předchozí vinařské generace, a sleduji jejich vína v průběhu mnoha let. Znám důvěrně jejich přístup k vinaření, minulost i současnost a plány do budoucna, vína v ročnících klasických a velkých i těch náročnějších. Nevybírám vína jen z nejslavnějších regionů Francie – Bordeaux, Burgundsko, Champagne, Côtes du Rhône či apelací z údolí Loiry – ale přináším na český trh i ta z regionů méně známých a výrazně složitějších na prodej. Vždy ale vína s charakterem, bohatou historií a potenciálem zaujmout náročnější milovníky tohoto ušlechtilého nápoje. Stačí jen ochutnat a přesvědčit se o jejich kvalitách.

ImageMou filozofií je spolupracovat především s menšími nezávislými producenty, obvykle rodinnými a sdruženými v organizaci Vignerons Indépendants. Vinaři, kteří se zavazují respektovat místo původu hroznů. Vinaři, kteří si hrozny sami pěstují a sklízí a sami z nich ve vlastním sklepě připravují a lahvují víno. Vinaři, kteří mají respekt k historii, udržují francouzské tradice živé a jsou schopni stabilně připravovat kvalitní vína, která jsou autentickým odrazem terroir. Vždy jde o takové osobnosti, jejichž výrobky lze zvát rukodělným, označit přídomkem artisanal.

Podobně přistupuji i k prodeji vína – vždy na individuální bázi, s osobním přístupem ke každému zákazníkovi a jeho potřebám. Nejsem fanouškem obsáhlých katalogů a odlidštěných e-shopů, preferuji rozhovor o víně a s vínem, třeba během některé z pravidelných degustací. Neváhejte mne tedy oslovit. Jsem přesvědčen, že najdeme společnou řeč a z vín, která nabízím, Vás nejedno zaujme.